rezervovat pokoj

Vlašský dvůr

V Kutné Hoře ve středních Čechách má svůj domov jedna z nejvýznamnějších kutnohorských památek, Vlašský dvůr.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

H

istorie Vlašského dvora sahá až do konce 13. století, později zde byly vystavěny kamenná pevnost a královský hrad. Dnes tady kromě městského úřadu sídlí Muzeum Odhalení tajemné tváře Kutné Hory a Galerie Felixe Jeneweina.

V muzeu jsou představeny skutečné zločiny a neřesti z doby stříbrné horečky na Kutnohorsku, k vidění je tady na 50 unikátních exponátů, s jejichž pomocí se mučili a trestali viníci. Návštěvníci si mohou prohlédnout i obrazy husitských bojů a fotografickou expozici Kutné Hory.

V rámci komentované prohlídky Vlašského dvora - na výběr je mezi kratší a delší trasou - zájemci navštíví expozici mincovnictví a královský palác s unikátní gotickou secesně vymalovanou kaplí.

V pokladně muzea jsou k zakoupení drobné suvenýry i ručně a strojově ražené mince.

Objevujte

Krásný výlet po okolí Kutné Hory uchvátí všechny

zobrazit více

Dechberoucí klenot gotické architektury, který je právoplatně zapsán i na seznamu památek UNESCO. Prohlédněte si katedrálu zasvěcenou patronce havířů – svaté Barboře.

zobrazit více

Sestupte do úchvatné pozdně gotické památky vyzdobené výhradně lidskými ostatky. Kosti více jak 40 000 zemřelých vytváří makabrozní symboliku, ze které skutečně mrazí. Memento mori zde není jen prázdným heslem.

zobrazit více