rezervovat pokoj

Kaple Všech svatých

Sestupte do úchvatné pozdně gotické památky vyzdobené výhradně lidskými ostatky. Kosti více jak 40 000 zemřelých vytváří makabrozní symboliku, ze které skutečně mrazí. Memento mori zde není jen prázdným heslem.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Kostnice má zajímavou historii. Původně to byl hřbitovní kostel zdejšího kláštera. Podle pověsti přinesl opat Heidenreich hrst země z Božího hrobu v Jeruzalémě a rozesel ji po hřbitově. Hřbitovní půda se tak stala součástí Svaté země, a proto se sem pohřbívalo nejen z Čech, ale i z okolních zemí a tisíce lidí zde našly poslední odpočinek také v dobách epidemií.

Na konci 15. století byl hřbitov zrušen a exhumované kosti byly uloženy vně i uvnitř podzemní kaple, kde je poloslepý sedlecký mnich seskládal do velkých pyramid.


Objevujte

Krásný výlet po okolí Kutné Hory uchvátí všechny

zobrazit více

Dechberoucí klenot gotické architektury, který je právoplatně zapsán i na seznamu památek UNESCO. Prohlédněte si katedrálu zasvěcenou patronce havířů – svaté Barboře.

zobrazit více

Seznamte se s historií měšťanstva díky stálé expozici v kompletně zrekonstruovaném gotickém Kamenném domě, který je mezi gotickými stavbami skutečným unikátem

zobrazit více