rezervovat pokoj

Kamenný dům - České muzeum stříbra

Seznamte se s historií měšťanstva díky stálé expozici v kompletně zrekonstruovaném gotickém Kamenném domě, který je mezi gotickými stavbami skutečným unikátem

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

V

nově zrekonstruovaném gotickém Kamenném domě čekají na návštěvníky hned dvě stálé expozice. "Královské horní město - měšťanská kultura a život v 17.-19. století" seznamuje se životem měšťanstva v horním městě, s působením církve a hospodářským zázemím města.

V dvoupatrových sklepích Kamenného domu pak zájemci najdou expozici "Lapidárium: Umění kameníků doby jagellonské", kde si mohou prohlédnout řadu kamenných plastik a architektonických článků z nejvýznamnějších gotických památek Kutné Hory.

Stálé expozice doplňují krátkodobé výstavy.

Kamenný dům je otevřen od března do listopadu.


Objevujte

Krásný výlet po okolí Kutné Hory uchvátí všechny

zobrazit více

Dechberoucí klenot gotické architektury, který je právoplatně zapsán i na seznamu památek UNESCO. Prohlédněte si katedrálu zasvěcenou patronce havířů – svaté Barboře.

zobrazit více

Sestupte do úchvatné pozdně gotické památky vyzdobené výhradně lidskými ostatky. Kosti více jak 40 000 zemřelých vytváří makabrozní symboliku, ze které skutečně mrazí. Memento mori zde není jen prázdným heslem.

zobrazit více